MZV RF okomentovalo plány Kyjeva na využití zkušenosti Chorvatska v reintegraci území

Ministerstvo zahraničních věcí RF okomentovalo prohlášení o plánech aktivace činnosti pracovní skupiny pro spolupráci s Ukrajinou, vytvořenou při chorvatské vládě a zaměřenou na předání Kyjevu zkušeností „mírové reintegrace okupovaných území“.

„Jsme nuceni znovu zdůraznit neproduktivitu a nevhodnost podobných kroků, které vůbec nepomáhají vyřešit vnitřní ukrajinský konflikt.

Doufáme, že chorvatští partneři přeorientují svá úsilí na komplexní pomoc přesnému a důslednému plnění povinností ze strany Kyjeva v rámci potvrzeného v normandském formátu minského komplexu opatření“, uvádí se v komentáři departamentu informací a tisku MZV.

Ministerstvo zahraničních věcí s politováním uvedlo, že v Chorvatsku dávají přednost podpoře „domácích“ paralelních struktur místo výzev k aktivaci dialogu v mechanismech kontaktní skupiny.

„Počítáme s tím, že v činnosti mezinárodního společenství k dosažení trvalé stabilizace na Ukrajině nebude místo pro notoricky známé „dvojí standardy“, uvádí se ve zprávě. Na MZV také vyjádřili přesvědčení, že pouze čestný, otevřený a koordinovaný přístup umožní zajistit mír v Donbasu.

V listopadu 2016 MZV okomentovalo rozhodnutí Chorvatska vytvořit pracovní skupinu pro předání Ukrajině zkušeností s „mírovou reintegrací“ území.


Není zde článek celý?