Na Krymu vzlétly po poplachu stíhačky Su-27

Sloužící páry stíhaček Su-27 Jižního vojenského okruhu (JVO) vzlétly po poplachu na Krymu kvůli prověření bojové pohotovosti, sdělil náčelník tiskové služby Jižního vojenského okruhu Vadim Astafjev.

Sděluje se, že bojovou pohotovost pilotů prověřil velitel vojsk JVO Aleksandr Dvornikov. První den své návštěvy na poloostrově také prostudoval stav výcvikové materiálové základny, bojovou strukturu a vyzbrojení leteckých jednotek na letišti Belbek.

Podle Astafjeva se 1. června prověření bojové pohotovosti zúčastnilo více než 6,5 tisíce vojáků a přibližně 1,5 tisíce jednotek technik mechanizovaných, tankových a dělostřeleckých útvarů v Čečensku, Dagestánu, Jižní Osetii a Krasnodarském kraji a také jednotky námořní pěchoty Černomořské flotily a Kaspické flotily.

Útvary vykonaly přesuny do neznámých vojenských výcvikových prostorů nacházejících se ve Velgogradské a Astrachaňské oblasti, Krasnodarském kraji a na Krymu. Nyní vojáci procházejí taktické metody a plní kontrolní cvičení pro střeleckou přípravu, řízení bojových aut a speciální disciplíny přípravy.

Není zde článek celý?