Na MZV RF hovořili o tom, jak USA vyhrožovaly Rusku masivními kybernetickými útoky

Americké tajné služby prostřednictvím úniků v médiích vyhrožovaly Rusku masivními útoky v kybernetickém prostoru, řekl náměstek ministra zahraničních věcí RF Sergej Rjabkov během parlamentního zasedání.

Podle Rjabkovových slov „ z Washingtonu, jednajícího prostřednictvím pentagonských dodavatelů, se stane největší hráč na trhu takzvaných exploits — softwarových zranitelností, usnadňujících hackerské útoky“.

„Prostřednictvím úniků v médiích nám tajné služby USA za Obamovy vlády vyhrožovaly, že podobné základky do softwaru jim umožňují kdykoliv provést masivní útoky na kriticky důležité objekty ruské infrastruktury“, řekl Rjabkov během parlamentního zasedání.

Rjabkov zdůraznil, že od listopadu 2015 Rusko nejednou nabízelo americké vládě provedení dvoustranných konzultací s účastí profilových odborníků o otázkách boje proti trestným činům v kybernetickém prostoru.

„Americká strana však neprojevila o tuto iniciativu zájem, vyhýbala se komunikaci. Zřejmě jí vyhovovalo nacházet záminky pro nová svévolná obvinění na adresu Ruska“, dodal diplomat.

Není zde článek celý?