Na Ukrajině odsoudili občanku Ruska k 11letému vězení za práci v DLR

Kyjevský obvodní soud města Charkova odsoudil k 11 letům vězení bývalou správkyni v samozvané Doněcké lidové republice, občanku RF Larisu Čubarovovou s volací značkou Tereza, oznámila ve čtvrtek tisková služba prokuratury Charkovské oblasti.

„Kyjevský obvodní soud města Charkova ji uznal za vinnou z účasti v nezákonných ozbrojených útvarech, nezákonného zacházení se zbraněmi, a také z úkladu o územní celistvost a nedotknutelnost státu a vyměřil jí trest — 11 let vězení se zabavením majetku“, oznámila prokuratura na svých webových stránkách.

Podle informace ochránců lidských práv se stala Čubarovová na začátku roku 2014 aktivní účastnicí charkovského „antimajdanu“ a zúčastnila se protestních akcí.

„Prokuratura u soudu dokázala, že v červnu 2014 se rozhodla tato žena zúčastnit se činnosti tak zvané DLR a odjela do Doněcké oblasti. Pracovala tam pod vedením náčelníka správy kontrarozvědky pseudoministerstva státní bezpečnosti „DLR„, oznámil rezort.

Podle informace prokuratury vykonávala Čubarovová funkci správkyně několika osad v Doněcké oblasti, které jsou pod kontrolou domobranců.


Není zde článek celý?