Na území uzavřené zóny Černobylské jaderné elektrárny vypukl požár

Požár na území polesí vypukl v uzavřené zóně Černobylské elektrárny ve čtvrtek, k hašení ohně byl povolán vrtulník a dvě letadla, informovala Státní služba Ukrajiny pro mimořádné situace.

„Ve 12:35 (v souladu s msk — red.) vypukl v uzavřené zóně na území Lubjanského polesí předběžně během technologického kácení lesa kvůli položení železnice požár zbytků dřeva a lesní podestýlky, který se rozšířil na plochu okolo 20 hektarů,“ píše se v oznámení na stránce Státní služby pro mimořádné situace.

Podle informací úřadu je pro zkoumání a hašení požáru povolán vrtulník MI-8 se zařízením, které vypouští vodu. Vrtulník vodu vypustil pětkrát. Jsou zapojena také letadla AN-32P. Celkově je do boje s ohněm povoláno 102 lidí a 22 jednotek techniky.

Zároveň bylo doplňkově do pohotovosti povoláno 50 lidí a deset jednotek techniky z Kyjevské a Žytomyrské oblasti a z Kyjeva, uvádí se v oznámení.

„29. června v 18:00 je rozloha požáru (nízkého porostu) asi 25 hektarů, požár se následně rozšířil i na vysoký porost, jeho rozloha činí asi 0,5 hektaru,“ dodali ve státní službě.


Není zde článek celý?