Na Zelienkovou ve sněmovně zaútočila poslankyně ANO. Kvůli kožichu

Dnešní jednání poslanecké sněmovny o zákazu kožešinových farem vyvolalo ostrou debatu o nutnosti této restrikce. Hlavní aktérkou se stala bývalá poslankyně za hnutí ANO Kristýna Zelienková, která dnes patří k TOP 09. Stranická zášť se rozhořela v okamžiku, kdy jí její exkolegyně Pastuchová vyčetla kožich.

Že bude hlasování napínavé, bylo jasné již předem. Očekávala se i kritika změny názorů Andreje Babiše, který zareagoval na nápor veřejnosti, a přestože vlastní například krokodýlí farmu, jež slouží jako dodavatel k výrobě kabelek či bot, tváří se nyní jako ochránce zvířat.

Nakonec se však největší spor odehrál mezi bývalými kolegyněmi z Babišova hnutí Kristýnou Zelienkovou a Janou Pastuchovou. První jmenovaná poukázala na to, že se musíme zařadit mezi kultivované země, kde se zvířata netýrají jen kvůli zálibě lidí. „Zahřát se můžeme klidně i jinak,“ dodala Zelienková, která nově ve sněmovně reprezentuje TOP 09.

To ovšem donutilo k rozčílené reakci Pastuchovou. „Kristýno, pamatuju si, když sis ten kožíšek v roce 2013 nebo 2014 právě ty kupovala,“ reagovala Babišova poslankyně.

Zelienková se ovšem nenechala vyvést z míry a Pastuchové oponovala. „Milá bývalá kolegyně, možná sis nevšimla, ale ten kožich byl umělý. Na rozdíl od vašeho šéfa, který kupuje své manželce kožichy za miliony,“ připomněla opoziční poslankyně oblibu exministra financí v kožešinových výrobcích.

Není zde článek celý?