Největší krize v českém fotbale za 20 let, řekl Gambrinus a končí s podporou fotbalu

Krize v českém fotbale má další pokračování. Pivovar Gambrinus, který nejpopulárnějšímu sportu přispíval zhruba 25 milionů ročně, od sezony 2018/2019 končí s podporou ligového i reprezentačního fotbalu. Zástupci pivovaru dlouhodobě apelovali na fotbalovou asociaci, aby změnila své fungování. Změna opravdu nastala, místo obviněného Miroslava Pelty nyní český fotbal de facto řídí muž s ještě horší pověstí, Roman Berbr.

Gambrinus podporuje český fotbal od roku 1997 a fanoušci dlouhá léta znali nejvyšší soutěž pod názvem Gambrinus liga. „Kauzy kolem vrcholového fotbalu a dlouhodobá neochota vedení FAČR udělat zásadní kroky pro zlepšení jeho jména poškozují i nás,“ uvedl v tiskové zprávě marketingový manažer pivovaru Marek Dvořák, který situaci označuje za největší krizi českého fotbalu za uplynulých 20 let.

Pivovar Gambrinus přitom s fotbalem zdaleka nezažil první problémy. V roce 2001 byl kvůli podezření z úvěrového podvodu zatčen předseda svazu František Chvalovský. O tři roky později fotbalem otřásla aféra kolem Ivana Horníka, a uplacených rozhodčích, ve které také figurovalo jméno Miroslava Pelty.

Českým fotbalem zmítá od počátku května kauza se zmanipulovanými dotacemi. Obviněn byl předseda asociace Miroslav Pelta i fotbalová asociace jako právnický subjekt. Na valné hromadě měl být zvolen nový šéf českého fotbalu 2. června. Nestalo se tak a Pelta následně na svou funkci rezignoval. Vedením českého fotbalu byli do svolání další valné hromady pověřeni místopředsedové Zdeněk Zlámal a Roman Berbr.

Český fotbal už přišel o titulárního sponzora ligy firmu ePojisteni.cz. a je možné, že dojde i k odlivu dalších sponzorů.

Není zde článek celý?