Německo je ovládáno ze strany USA, domnívá se evropský poslanec

Německo má pouze „omezenou schvrchovanost“, zvláště nesvobodná je země ve vojenské spolupráci a nachází se pod vnějším řízením ze strany Washingtonu, řekl poslanec Evropského parlamentu Udo Voigt.

„SRN má pouze „omezenou schvrchovanost“ není svobodná, především ve vojenské spolupráci. Všechny úkoly jsou zasílány z Washingtonu a Německo tak v lepším případě má status vazala“, uvádí se v poslancově zprávě.

Připomněl také, že dosud v Německu platí ustanovení okupačního práva vítězů Druhé světové války, ale týkají se pouze západních zemí, v první řadě USA. Takové ustanovení je součástí dohody o konečném narovnání vůči Německu, podepsané NSR, NDR a také SSSR, USA, Velkou Británií a Francií v roce 1990, uvedl poslanec.

Nedávno na plenárním zasedání Petrohradského ekonomického fóra ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že ne tak mnoho zemí v současném světě má svrchovanost. Přitom ve slovech německé kancléřky Angely Merkelové o nutnosti vzít osud Evropy do svých rukou Putin uslyšel dávný pocit křivdy za omezenou svrchovanost Evropské unie.

Není zde článek celý?