Neuvěřitelné! Půl roku po přepadení je Kvitová favoritkou Wimbledonu

Tenistku Petru Kvitovou v prosinci přepadl v jejím prostějovském bytě dosud stále neznámý útočník. Dvojnásobné wimbledonské vítězce pachatel pořezal levou rukou, ve které drží raketu. Kvitové hrozil konec kariéry. Nyní, o půl roku později vyhrála travnatý turnaj v Birminghamu a o jejím triumfu informují hlavní světová média.

Wimbledon začíná 3. července. Podle sázkových kanceláří je Kvitová dokonce největší favoritkou. Spolu s další Češkou Karolínou Plíškovou. U Fortuny mají Češky kurz  6:1, u Tipsportu 6,5:1. Bez ohledu na to, jak se turnaj a vlastně i celá sezona bude vyvíjet, píše už teď Kvitová úžasný příběh.

Ve druhé polovině uplynulé sezony měla Kvitová po několika slabších letech znovu výbornou formu. Získala bronzovou medaili na olympiádě, pátý triumf ve Fed Cupu a výhrála turnaj Elite Trophy. Podle slov Kvitové ji tenis zase začal bavit, těšila se na novou sezonu.

Předvánoční pohodu ji ráno 20. prosince zkazil muž, který se pod záminkou dostal do jejího bytu. Při potyčce ji útočník pořezal na levé ruce a uprchl. Tenistka ještě toho dne podstoupila náročnou operaci zraněných nervů a šlach.

Následné období muselo být pro českou tenistku velice náročné. Nebylo jasné, zda bude mít v ruce stejný cit jako před zraněním. Mnohem horší šrámy ale mohl útok zanechat na její psychice. Smutným příkladem je bývalá světová jednička Monika Selešová, kterou v roce 1993 přímo na kurtu napadl nožem pomatený fanoušek Steffi Grafové. Selešová se na kurty vrátila o dva roky později. Na své výkony před útokem už ale nedokázala navázat.

Petra Kvitová se dokázala vrátit neuvěřitelně rychle. Předpokládalo se sice, že by se mohla znovu objevit na kurtech ve druhé polovině roku, že ale ovládne hned druhý turnaj, to nemohl čekat nikdo. Do Birminghamu se chtěla přijet především rozehrát před Wimbledonem. A rozehrála se tedy parádně.

Ve finále turnaje v Birminghamu s Australankou Ashleigh Bartyovou dokonce prohrála první set 4:6. O to cennější triumf je. Ve zbytku zápasu ukázala svou pověstnou bojovnost. Přidala na razanci, zlepšila return a především bylo patrné, že si na kurtu s každou výměnou čím dál více věří. Druhou sadu získala v poměru 6:3. Od stavu 2:2 ve třetím setu pak soupeřce dovolila už jen jediný fiftýn a třetí sadu vyhrála 6:2. Po proměněném matchbolu jako by sama nemohla uvěřit tomu, co se stalo.

Petra Kvitová je ve světě možná vůbec nejpopulárnější Češkou. Sociální sítě okamžitě zaplavily gratulace. Od tenisových legend i řady fanoušků. O triumfu Petry Kvitové informovaly mimo jiné NY Times, BBC, Daily Mail, Le Figaro nebo Süddeutsche Zeitung.

Není zde článek celý?