Nové pohraniční lodě budou chránit na Krymu vrtné platformy

Nové strážní lodě, které se staly součásti sil pobřežní ochrany Krymu, jsou vyzvány k tomu, aby chránily ruské stavby, které jsou zapojeny do těžby uhlovodíku na šelfech Černého a Azovského moře, řekl novinářům velitel pohraniční kontroly FSB pro Krym Jurij Zviryk.

Dříve se sdělovalo, že se v neděli přivázala pohraniční strážní loď Provodnyj v zálivu Balaklava a stala se třetí strážní lodí, která je součástí sil pobřežní ochrany pohraničního oddělení FSB RF pro Krym.

Zviryk podotkl, že jsou nové lodě vybaveny automatickými palebnými prostředky, které dovolují úspěšné hlídkování

„Jedním z hlavních úkolů pohraniční správy a operativního štábu na základně správy je ochrana těch ekonomických staveb (včetně vrtných platforem), které jsou na šelfu (Černého a Azovského moře),“ řekl velitel pohraničního oddělení regionu.

Celkově je v Černém a Azovském moři do ochrany hranic a ekonomických zájmů Ruska nyní zapojeno šest lodí tohoto projektu, tři v každém moři, řekl Zviryk. Tři strážní lodě plní úkoly v Azovském moři, základnu mají v Novorossijsku. Ode dnešního dne jsou další tři v Černém moři se základnou v Balaklavě (Sevastopol).


Není zde článek celý?