Novinář CNN prohlásil, že ho poslal Bílý dům „na Sibiř“

Novinář CNN Jim Acosta vyslovil v přímém přenosu předpoklad, že se Bílý dům „mstí“ televizní stanici tím, že ho poslal „na Sibiř“, tedy do poslední řady na tiskové konferenci prezidenta USA Donalda Trumpa a rumunského prezidenta Klause Iohannise.

„Televizní novináře usazují obyčejně spolu… Seděli jsme ale na levém konci, několik řad od prezidenta, a dokonce za rumunským tiskem, v místě srovnatelném se Sibiří — nemám na mysli tu slovní hříčku“, postěžoval si zpravodaj. Slova „Sibiř“ se v angličtině používá nejen jako zeměpisného názvu, ale i k označení nějakého izolovaného a nežádoucího místa, které se dává jako trest.

„Jak víte, to je velmi nezvyklé, a i když to může být pouhé nedopatření pracovníků Bílého domu, můžeme to hodnotit také jako pomstu za informaci, kterou šíří CNN“, řekl Acosta, který byl už nejednou terčem útoků prezidenta Trumpa, jenž nemá CNN moc rád a obviňuje ji ze šíření „falešných zpráv“.

„Když je to pomsta, nás to samozřejmě nezviklá, a budeme klást i nadále těžké otázky“, řekl novinář. Podle jeho slov, zaslal dotaz o příčinách takového rozsazování tiskovému tajemníkovi Bílého domu, neřekl ale, jestli dostal požadované vysvětlení.

Prezident Trump ještě v době předvolební kampaně zahájil válku s médií, z nichž mnohé jsou podle jeho slov „lživá“. Drtivá většina masmédií podpořila ve volbách Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou, a i zaujímá i nadále kritický postoj k prezidentově administrativě.

Není zde článek celý?