ODS vystavila vysvědčení vládě. V klíčových předmětech propadla

Nelichotivé hodnocení současné vlády představila dnes Občanská demokratická strana. Podle jejího předsedy Petra Fialy, se kabinet Bohuslava Sobotky více než na práci soustředil na vytváření mediální bubliny, která měla občany přesvědčit, jak vláda dobře pracuje.

Fiala upozornil na především na vzrůstající šikanu malých podnikatelů, ale také na nebezpečí, které hrozí v momentě, kdy se po volbách spojilo hnutí ANO s komunisty. „Dnes jsme zakončili hodnocení vlády, která se tři a půl roku tvářila jako úspěšná. Minulé měsíce potvrdily, že všechno byla jen marketingová bublina. Odpovídá tomu i vysvědčení, které dnes vládě vystavujeme. Výborná byla vláda právě jen ve vlastním marketingu, v podpoře velkých firem a naopak šikaně malých,“ zdůraznil předseda ODS.

„V daňové politice a v odstraňování byrokracie – tedy oblastech, které se týkají prakticky každého z nás – propadla. Vládní strany selhaly a ANO, ČSSD ani KDU-ČSL se nemohou zbavit své odpovědnosti. Nedovolme na podzim, aby došlo k obnovení stávající koalice, či k ustavení vlády ANO s podporou KSČM. To je reálné nebezpečí, kterému je ODS připravena čelit,“ zhodnotil vládu Petr Fiala.

Na jeho slova navázal i předseda Poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura. „Všechny tři vládní strany nesou odpovědnost za současný stav. ČSSD nese přímou odpovědnost za to, že jako strana s premiérem dopustila projídání hospodářského růstu, i za to, že nechala vyrůst a posílit Andreje Babiše navzdory všem jeho aférám,“ připomněl opoziční politik.

„Hnutí ANO nese přímou zodpovědnost za šikanování slušných lidí, za EET, za komplikované vysoké daně a za stále vysoké odvody. Za chabé výsledky prakticky ve všech svých resortech, za zanedbávání obranyschopnosti naší země, za klamání lidí ohledně stavu veřejných financí. KDU-ČSL šla do vlády jako rozumná protiváha. Zklamala ale na plné čáře. Neprosadila nic, ničemu nezabránila a vyjádření pana Bělobrádka, že teď vlastně nemají s ničím nic společného, považuji za trapné. KDU-ČSL se ukázala jako strana, která nikdy nikomu nebude vadit,“ dodal.

Vysvědčení Vlády ČR

Není zde článek celý?