Petr Fiala: Máme nabídku proti bezcenným snům a mocenským hrátkám

Předseda ODS představil vysvědčení vlády, které jeho strana vystavila současnému kabinetu. Petr Fiala je přesvědčen, že všechny tři koaliční strany předvedly vládnutí, které České republice velmi neprospělo. ODS podle svého lídra nabízí alternativu, která občanům bude vyhovovat.

Poslední červnový den je pro školáky ve znamení vysvědčení. Stejného hodnocení se dočkala i Sobotkova vláda od Občanské demokratické strany. „ČSSD může za to, že jako premiérova strana z malých a středních podnikatelů udělala třídní nepřítele. Že nechala vyrůst Andreje Babiše navzdory jeho podezřelým financím,“ připomíná Fiala.

„ANO nese přímou odpovědnost za šikanování slušných lidí, za EET. Za komplikované a navíc vysoké daně. Za zvýhodňování velkých na úkor malých,“ hodnotí lídr ODS Babišovo hnutí.

Lidovci jsou podle Fialy největším zklamáním. „Šli do vlády, aby byli oběma rozumnou protiváhou – a zklamali na celé čáře. Ukázali se jako strana, která nikdy nebude nikomu vadit,“ myslí si opoziční politik.

Proti takové vládě nabízí ODS svou variantu. „Ani koblihy, ani pomeranče, ale silný program a srozumitelné hodnoty. To je naše nabídka proti mocenským hrátkám a bezcenným snům,“ představuje své plány Petr Fiala.

Není zde článek celý?