Počasí neumožnilo realizovat charterový let z Japonska na jižní část Kurilských ostrovů

Počasí neumožnilo realizovat první charterový let z Japonska na jižní Kurily, oznámili v pondělí organizátoři zájezdu bývalých japonských obyvatel ostrovů ve městečku Nakashibetsu na ostrově Hokkaidó.

Odlet byl naplánován na 18. června, několikrát se odkládal kvůli mlze na Kunaširu. A nakonec byl zrušen.

„Podmínky počasí se nezměnily a nebylo jiné varianty než zrušení zájezdu,“ poznamenal náměstek japonského ministra zahraničních věcí Nobuo Kisi. Podle jeho slov bude japonská vláda vynakládat úsilí na to, aby byla nová návštěva jižní části Kurilských ostrovů zorganizována během tohoto roku.

Od 17. června bylo na letišti turbovrtulové letadlo dálněvýchodní letecké společnosti Aurora, aby poprvé dopravil letadlem 70 bývalých obyvatel jižní části Kurilských ostrovů a jejich doprovod, aby mohli navštívit své předky v rámci bezvízového režimu mezi oběma zeměmi. Plánovali pobýt na ostrovech Kunašir a Šikotan.

Na cestě je měli doprovázet oficiální zástupci včetně Nobua Kisi.

Až doteď se pro takové zájezdy využívala námořní doprava, ale v dubnu tohoto roku bylo během návštěvy japonského premiéra Šinzóa Abea v Moskvě dohodnuto, že bývalým obyvatelům jižní části Kurilských ostrovů bude poskytnuta možnost tam letět letadlem.


Není zde článek celý?