Právníci z Olomouce zřejmě přišli na to, jak obejít protikuřácký zákon

Zakouřit si v restauraci i po startu protikuřáckého zákona se zřejmě stane na mnoha místech opět možné. V Praze a Písku už totiž vznikly takzvané LIBERTAS Smoke‘n’Taste Club (LSTC), které z klasických gastronomických zařízení vytvoří jakési klubovny, ve kterých by měl být zákon neúčinný.

O možnosti takto obejít zákaz kouření informoval server Novinky.cz. „Nabízíme majitelům pohostinských zařízení vstup do našeho konceptu a zájem je velký. Počet těch, kteří chtějí změnit svůj podnik v soukromou klubovnu, se již blíží stovce a další přibývají,“ uvedl pro deník Právo zakladatel klubu Jakub Průdek.

Ten se svými kolegy právníky vymyslel velmi jednoduchý instrument, jehož pomocí mohou zákazníci i nadále kouřit ve své oblíbené hospůdce. „Co se týče návštěvníků kluboven, je pouze podmínka, aby se stali členy našeho klubu, a to prostřednictvím našich webových stránek nebo ještě lépe přímo v některé z kluboven, kde obdrží průkaz, na němž vyplní své jméno, příjmení a bydliště,“ vysvětlil Průdek.

Poté už by všechno mělo být bez problémů, kterým se podle tvůrců klubu vyhnout i provozovatelé. „Obsluha provozoven ví, co jí má říci a co jí má ukázat, aby prokázala, že se skutečně jedná o klubovnu, a nikoliv o veřejný prostor,“ uklidňuje Průdek.

Pokud by i přes to došlo ke kontrole, nabízí zakladatelé LIBERTAS Smoke‘n’Taste Club právní zastoupení. „Vy jen na místě odmítnete souhlasit s tím, že byste se dopouštěl přestupku. Je to, jako když odmítnete přestupek za rychlou jízdu a následně proti vám zahájí magistrát, popřípadě městský úřad správní řízení. Vy nás o tom vyrozumíte prostřednictvím mailu a další řízení je na nás,“ řekl Průdek Právu.

Není zde článek celý?