Předseda Nejvyšší rady vymyslel důvod pro vpád ruské armády na Ukrajinu

Předseda Nejvyšší rady Andrij Parubij si je jist, že stavba plynovodu Severní proud-2 může být impulsem pro vpád ruské armády na Ukrajinu. Informoval o tom během tiskové konference v Kyjevě, píše Obozrevatěl.

Parubij označil plynovod za současnou ruskou energetickou zbraň, která je nebezpečná pro Ukrajinu nejen z politického hlediska, ale i z bezpečnostních důvodů.

„Rusko se nebude dále držet od rozsáhlého vpádu na Ukrajinu, když nebude pro Rusko důležité, že je na našem území plynovodní systém, přes který dodává plyn na západoevropský trh,“ oznámil předseda Rady.

Kromě toho Parubij oznámil, že spuštění plynovodu navíc přinese Moskvě kolosální prostředky, které mohou být použity na vojenské operace v Sýrii a na Ukrajině.

Kyjev nejednou obvinil Moskvu ze zasahování do ukrajinských záležitostí. Rusko to popírá a označuje podobná obvinění za nepřijatelná. Moskva nejednou prohlásila, že není stranou vnitřního ukrajinského konfliktu a nepodílí se na událostech na jihovýchodě země, že má zájem o to, aby Ukrajina překonala politickou a hospodářskou krizi. MZV RF nejednou prohlásilo, že Rusko není subjektem Minských dohod a může pouze vyvinout nátlak na strany konfliktu.


Není zde článek celý?