Prezident FIFA komentoval zahájení Poháru konfederací 2017

Prezident FIFA Gianni Infantino prohlásil, že zahájení Poháru konfederací v Petrohradě proběhlo grandiózně.

Mimořádná konference Ruského fotbalového svazu (RFS), na které je přítomný Infantino, startovala v Petrohradě v neděli. Koná se den po prvním utkání Poháru konfederací 2017 na stadionu Sankt Peterburg, v kterém ruská reprezentace vyhrála nad novozélandským týmem 2:0.

„V Petrohradě jsem jako doma. Již jsem strávil jistý čas v Rusku a hodlám ho v nejbližším roce ještě navštívit, abych zorganizoval nejlepší v dějinách světové mistrovství. Včera se konalo grandiózní zahájení Poháru konfederací, blahopřeji ruskému mužstvu k vítězství. Blahopřeji RFS, organizačnímu výboru, mému příteli Vitaliji (Mutkovi), Nikitě (Simonjanovi), kteří udělali všechno, aby se uskutečnil tento Pohár konfederací. Tento projekt má změnit ruský fotbal,“ řekl Infantino novinářům.

„Pozornost celého světa je letos upoutána na Rusko a tak tomu bude i v příštím roce. Celý svět bude sledovat, co se děje v Rusku. Společně, FIFA, UEFA, organizační výbor, připravujeme akci, kterou ještě nespatřil svět, pokračoval. — Chtěl bych vyzdvihnout výbornou úroveň infrastruktury. Stadion v Petrohradě působí obrovským dojmem, stejně jako ostatní stadiony.“

Infantino dodal, že toto MS má, podle jeho mínění, povzbudit rozvoj fotbalu v Rusku. „Svět potřebuje silný Ruský fotbalový svaz. Počítám s vaší podporou, také můžete se mnou počítat,“ pokračoval prezident FIFA.


Není zde článek celý?