Při modernizaci stíhaček SU-35S je brána v úvahu zkušenost s využitím v Sýrii

Stíhačky SU-35S budou dokončeny v roce 2017 a bude brána v úvahu zkušenost bojového využití v Sýrii, řekl náměstek ministra obrany Jurij Borisov.

„Možná dokonce pozdržíme přijetí letadla do té doby, dokud vše nevyzkoušíme a nepřesvědčíme se, že jsou všechny nedostatky odstraněny“, řekl Borisov během návštěvy leteckého závodu Jurije Gagarina v Komsomolsku na Amuru.

Náměstek ministra upřesnil, že v prvních chvílích letadlo „vysávalo“ kamínky na ranveji, byly také problémy se světlem a monitory. Podle jeho slov byly tyto nedostatky „vyčištěny“ během bojového používání.

Borisov také uvedl, že Ministerstvo obrany uzavřelo se závodem smlouvu o dodávce deseti letadel. Smlouva bude platit do roku 2020.

„Podle reakcí našich letců, kteří pracují v Sýrii, je to v současné době jedno z nejlepších letadel na světě z hlediska letově-technických vlastností, v nomenklatuře i dosahu leteckých útočných prostředků. Upřímně se domnívají, že toto letadlo dnes nemá v boji konkurenci. Právě z toho důvodu se o letadlo stále více zajímají zahraniční klienti“, dodal náměstek ministra obrany.

SU-35S je jednou z modifikací letadla SU-35. Svými vlastnostmi se tento bojový stroj blíží stíhačkám páté generace.

Není zde článek celý?