Puškov řekl, kdo pomáhá USA vyměnit režim v Sýrii

Ruský senátor Alexej Puškov prohlásil, že MZV USA odmítlo projednávat potenciální provokace s chemickými zbraněmi v Sýrii, protože teroristická skupina Al Káida je „spojencem USA ve výměně režimu“.

Mluvčí MZV Heather Nauertová novinářům oznámila, že USA si nemyslí, že teroristé chystají provokaci v Sýrii za použití chemických zbraní.

„MZV USA odmítlo projednávat možnost provokace za použití chemických zbraní v Sýrii. Je to pochopitelné: Al Káida je tam nyní spojencem USA ve výměně režimu“, napsal senátor na svém Twitteru.

Teroristické skupiny v Sýrii připravují provokace s použitím chemické zbraně v jedné ze čtvrtí Dar’á stejně jako v provincii Idlib letos v květnu, oznámil RIA Novosti informovaný diplomatický zdroj.

Podle něj se provokace připravují ve čtvrti Nova Hasem Angel. Informace jsou získané z důvěryhodných zdrojů ve vojenském a politickém vedení Sýrie. Podle získané informace radikálové připravovali operaci několik posledních týdnů. Poslední prohlášení vojenského velení a amerického ministerstva zahraničních věcí o tom, že po použití chemických zbraní vládou Bašára Asada na území Sýrie budou přijata pro Asada katastrofální opatření, jsou pro teroristy nejsilnější motivací v přípravě provokace, poznamenal diplomatický zdroj.

Partner agentury dodal, že stejně jako v Idlibu budou k propagaci provokace přivedeni profesionální novináři, a „chemický útok“ budou vysílat opoziční média a sociální sítě.

„Cílem akce je vyprovokování vpádu koalice vedené USA na území Sýrie s následujícím násilným svržením současné vlády“, dodal diplomatický zdroj.


Není zde článek celý?