Qatar Airways pozastavila lety do několika zemí

Qatar Airways přijala rozhodnutí pozastavit lety do několika zemí včetně Saúdské Arábie, SAE, Bahrajnu a Egypta až do uvědomění, praví se v prohlášení na oficiálních webových stránkách letecké společnosti.

Podotýká se, že lety do SAE, Bahrajnu a Egypta budou pozastaveny 6. června. Cestujícím, kteří si už koupili letenky na zrušované lety, nabídnou alternativní varianty.

„Všem cestujícím zaregistrovaným na dotyčné lety budou nabídnuty alternativní varianty včetně návratu plné peněžní částky za každou nevyužitou letenku a bezplatné přeregistrace na nejbližší směr Qatar Airways“, praví se v prohlášení.

Dříve bylo oznámeno, že Qatar Airways pozastaví všechny lety do Saúdské Arábie do 23.59 5. června (2.59 podle místního času v Dauhá).

Saúdská Arábie, SAE, Bahrajn a Egypt oznámily v pondělí zrušení diplomatických vztahů s Katarem a také námořní a letecké dopravy s touto zemí kvůli podpoře Dauhá teroristických organizací. K jejich rozhodnutí se připojilo také několik dalších států.

Skandál se roznítil ještě více, kdy bylo oznámeno, že oficiální katarské úřady zaplatily skupině spojené s Al Káidou téměř jednu miliardu USD za propuštění příslušníků královské rodiny.

Není zde článek celý?