Ředitel Gazpromu vypověděl o objemech tranzitu plynu přes Ukrajinu k roku 2020

Přestavba dopravních plynovodů na území Ruska předpokládá, že tranzit ruského plynu přes Ukrajinu k začátku roku 2020 může být od 10 do 15 miliard kubických metrů ročně, informoval předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller.

„Co se týče dopravního plynového systému v Rusku — ten se už změnil. První příčinou je nové centrum těžby plynu na Jamalu, nový dopravní servisní koridor, nové dálkové plynovody, změny plynárenských schémat dodávek plynu v Rusku, hlavně tam, kde je páteř severní koridor,“ řekl Miller v pátek na tiskové konferenci.

„Optimalizace plynárenských dopravních kapacit v centrálním koridoru a… přestavba dopravních tepen na území Ruska počítá s tím, že k začátku roku 2020 možné objemy dopravy přes území Ukrajiny v centrálním koridoru budou činit od 10 do 15 miliard kubických metrů plynu,“ dodal.

V roce 2016 vyrostl tranzit ruského plynu přes Ukrajinu o 23 % — na 82,2 miliard kubických metrů. Od ledna do dubna letošního roku vyrostl ještě o dalších 22,5 % v ročním vyjádření — na 30,5 miliard kubických metrů.


Není zde článek celý?