Revizor u Muzea: Vítejte v Praze! Moje dcera v Austrálii mě stojí spoustu peněz, tak zaplatíte pokutu!

Revizoři neměli na sobě jmenovku, nemohly jsme je identifikovat, napsala nám jedna z nich, Grace Liu:

Když jsme ve středu 7. června vešly do metra, abychom si koupily jízdenky, byly tam čtyři automaty s nápisy jen v češtině a my jsme nevěděly, který z nich máme použít. Požádaly jsme dvojici lidí, aby nám pomohli, ukázaly jsme jim, že potřebujeme jet na Hlavní nádraží a ta paní nám v automatu koupila dvě jízdenky každou za 18 Kč. Já jsem se na ty jízdenky podívala a říkám: Nemělo to být 24 Kč? Ne, ne, řekla ona, je to 18 Kč.

Když jsme dojeli asi ve 20.30 do stanice Muzeum, požádali nás dva revizoři o jízdenky a o pasy. Řekli, že jsme si koupily nesprávné jízdenky a také prý jsme měly mít jízdenky za tašku, dalších 16 Kč. Chtěli nám dát každé pokutu 800 Kč.

Snažili jsme se vysvětlit, že nám ty jízdenky poradili koupit místní lidi a nikdo nás neupozornil, že si musíme koupit i jízdenky za tašku. Neposlouchali nás. Šéfem byl starší muž, který neuměl anglicky, druhý lámal angličtinu, ale řval na nás, abychom přiznali, že jsme se provinili a že on má pravdu. Chtěli nás vléci na policii.

Snažila jsem se vysvětlit, že bychom si samozřejmě záměrně nekoupili špatné jízdenky, že nám je pomohli koupit místní lidi.

Když jsem se ho ptala, proč na nás řve a tak zuří, řekl, že je jeho dcera v Austrálii a že za ní zaplatil spoustu peněz. Nerozumím, proč by měl být nějaký vztah mezi penězi, které on zaplatil za svou dceru v Austrálii a námi v metru.

Nakonec po nás chtěl jen cenu nových jízdenek a jen jednu pokutu 800 Kč. Bály jsme se, aby nám neujel vlak do Krakova, musely jsme tedy najít bankomat, vybrat  peníze, pokutu a nové jízdenky zaplatit.

Není zde článek celý?