RT získalo 13 mezinárodních ocenění Telly Awards

Televizní stanice RT se stala držitelem 13 ocenění každoroční ceny televizní a filmové produkce Telly Awards: nejvyšší ocenění získal dokumentární film RTD o filipínském prezidentovi a politická komediální show Redacted Tonight, která vychází v přenosu RT America, uvádí v pondělí tisková služba stanice.

„Nejvyšší ocenění Telly Awards Silver v kategorii dokumentární film vybojoval film RT Projekt Duterte o metodách boje filipínského lídra Rodriga Duterteho s drogovou mafií. Show Redacted Tonight známého komika Lee Campa získalo hlavní diváckou cenu People’s Telly Silver. Pořad také obsadil druhé místo (Telly Awards Bronze) ve třech dalších kategorií,“ uvádí se v tiskové zprávě.

Cenu Telly Awards Bronze, která se uděluje za druhé místo, vybojoval reklamní klip talk show Protiklady s Oxanou Bojkovou. Další Telly Awards Bronze získal reklamní klip projektu RT na Twitteru #1917LIVE, který rekonstruoval události Velké říjnové revoluce „v reálném čase“.

Telly Awards Bronz také získal klip RT Seznamte se s panem Rusem, který ironicky informuje o reakci médií na nečekané vniknutí RT do přenosu americké stanice C-SPAN. Navíc druhé místo obsadila znělka mezi pořady dokumentární stanice RTD a znělka pilotního dílu kanálu RT arabsky Za kulisami, podotýká stanice.

Televizní stanice RT America získala ocenění Telly Awards Bronze za speciální reportáž o nechvalně proslulé americké věznici Guantánamo a také za díly FishTank a The Big Picture s Thomem Hartmannem.

Cena Telly Awards oceňuje televizní pořady, reklamní klipy a televizní filmy. Každoročně se do soutěže hlásí 13 tisíc projektů z 50 zemí světa. Porota je složena z uznávaných odborníků televizního a filmového průmyslu.


Není zde článek celý?