Ruská ekonomika rychle nabírá obrátky, turecká vojska hodlají vyhnat proamerické síly a další krátké zprávy (+VIDEO)

1; Syrská armáda a ruské letectvo uskutečnily mohutné údery u Damašku a osvobodili okolí Bir Kassáb. Džobar je poslední baštou teroristů ve Východním Damašku, protože syrská armáda už v květnu dobyla zpět okresy Barze a Kabun.
2; V USA se projednává možná reakce na akce Ruska v Sýrii. Státní tajemník Tillerson ale odmítl upřesnit, s kým konkrétně se o tom jedná.
3; Porošenko předložil návrhy na zaangažování USA do urovnání situace v Donbasu. Prezident Ukrajiny pobývá ve Washingtonu na pracovní návštěvě.
4; Trump urazil Ukrajince, říká bývalý velvyslanec USA na Ukrajině. Prezident USA Donald Trump mohl urazit Ukrajince tím, že použil slovo „Ukrajina“ s určitým členem, myslí si McFaul.
5; Motorkáři, banky a ukrajinský starosta. Ti všichni byli zahrnuti do nových protiruských sankcí USA. Je zajímavé, že pod americké sankce se dostal i starosta ukrajinského města Geničesk Alexandr Vorobjov.
6; Společnost Kalašnikov zahájila sériovou výrobu nového výzvědného dronu. Jednou z hlavních zvláštností bezpilotníku ZALA 421-16E2 je minimalizovaná hmotnost 7,5 kg.
7; Co vůbec znamená setkání Porošenka a Trumpa? Dokonce i v Kyjevě toto setkání označili za ostudné.
8; Zaútočili vojáci Doněcké republiky na pozorovatele OBSE? Byly zveřejněny předběžné výsledky vyšetřování. Vojenský zdroj ze silových struktur Doněcké republiky prozradil předběžné informace o události. Vše směřuje k tomu, že šlo o provokaci proti Doněcké republice. Pokud pozorovatele někdo napadl, rozhodně to nebyli vojáci Doněcké republiky.
9; O mládeži a protestních akcích. Ruský novinář Dmitrij Olšanskij komentuje účast mládeže na opozičních shromážděních v Rusku.
10; Byly zveřejněny záběry z dronu: Íránská rakety zasáhly štáb Islámského státu v Sýrii. Teherán hrozí dalšími útoky. Jedna z raket bezprostředně zasáhla velitelské centrum teroristů ve městě Al-Majadín ležící v provincii Deyr az-Zaur.

11; Lidská společnost je nahrazována stádem a smečkou. Extrémní situace v jedněch probouzejí ušlechtilé stránky lidské osobnosti, v druhých probouzejí zvířecí pudy, poznamenává o situaci na Ukrajině Andrej Vadžra.
12; V Polsku byl obnoven památník sovětských vojáků. Obelisk byl instalován v roce 1945 na památku padlých při překračování Odry.
13; Tajné služby Doněcké republiky zadržely ozbrojené muže, kteří útočili na hlídku OBSE. Zjištěné okolnosti svědčí o akci objednanou a organizovanou ze strany ukrajinských tajných služeb.
14; V USA označili Severní proud-2 za pokus Ruska pokořit Evropu. Americký list Politico zveřejnil článek, ve kterém označil energetickou politiku Ruska za nástroj pro rozdělení a pokoření Evropy.
15; Byly zveřejněny záběry z bojů proti Islámskému státu. Syrská armáda a ruské letectvo čistí cestu k městu Deyr az-Zaur. Syrské ministerstvo obrany publikovalo nový videomateriál zachycující vojenskou operaci syrské armády proti Islámskému státu.
16; Ukrajinci dali přednost Krymu před cestou do „bezvízové“ Evropy. Bezvízový styk je k ničemu, když nejsou peníze na zahraniční letoviska, říkají Ukrajinci.
17; Znásilnění, které se nepodařilo utajit. Pachatel znásilnění na ruské dívce byl odsouzen. Medializovaný skandál se zneužitím třináctileté Rusky německé úřady původně označovaly za kremelskou propagandu.
18; V Argentině byl objeven sklad Hitlerových osobních věcí. Federální policie Argentiny objevila nedaleko Buenos Aires nelegální sklad nacistických předmětů.
19; Porošenko: Snil jsem o Pentagonu, když jsem sloužil v sovětské armádě. Podlézavost ukrajinského prezidenta dosáhla nových výšin.
20; V Bruselu byl zastřelen terorista, který uskutečnil výbuch na nádraží. Vojáci zastřelili neznámého pachatele, který spáchal nepříliš silný výbuch v Bruselu.
21; Ruští vojenští poradci se dostali na video během bojů s Islámským státem v provincii Hamá. Syrské ministerstvo obrany zveřejnilo nové záběry, na nichž je zachycena bojová činnost ruského letectva a syrského dělostřelectva.

22; NATO použilo Jugoslávii pro svůj vojenský experiment, říká italský generál. Bombardování Jugoslávie byla vlastně „experimentální válkou NATO“.
23; Voják USA se vymočil na fasádu budovy litevského ministerstva vnitra. Pokud jste vojákem americké armády, bude vás takový přestupek stát 15 euro.
24; Porošenko projednal s Trumpem dodávky uhlí z Pensylvánie na Ukrajinu. Porošenko také prohlásil, že před setkáním v Bílém domě projednával tyto otázky s americkým ministrem energetiky.
25; Trump garantoval Porošenkovi zachování sankcí proti Rusku. Prezident Ukrajiny prohlásil, že prezident USA Donald Trump jej ujistil v zachování protiruských sankcí.
26; Na rozdíl od USA má Rusko plné právo se v Arktidě vyzbrojovat, píší Asia Times. USA uvažují o tom, že vyzbrojí ledoborce své pobřežní ochrany v Arktidě raketami.
27; Americký dron uskutečnil bezprecedentní let u ruských hranic. Tento těžký bezpilotník se mimo jiné používal pro při úderech na cíle Islámského státu a výzvědnou činnost v Donbasu.
28; V Kyjevě způsobila policie dopravní nehodu během honičky. Ukrajinští policisté způsobili dopravní nehodu na Prospektu Getmana v Kyjevě.
29; FSB zadržela Ukrajince, který se pokusil potají dostat do krymských lázní. K incidentu došlo v noci 500 metrů od státní hranice.
30; V Jasinovaté zemřela jednaosmdesátiletá stařenka zraněná při ostřelování ze strany ukrajinské armády. Předvčírem v důsledku palby „osvoboditelů“ urval výbuch ruku a nohu.
31; Saakašvili se ukryl před Porošenkem v Africe. „Petře Alexejeviči, já vám nezkazím náladu v Bruselu, protože budu 11 tisící kilometrů daleko. Ale stejně se do rodného Kyjeva vrátím…“.

32; Ženisté, záchranáři a bojovníci specnazu. V Rusku si připomínají Den kynologů.
33; V Murmansku napadl sníh. Místní obyvatelé vystavují na sociálních sítích fotografie zasněžených ulic Murmanska, Kirovska a Severomorska.
34; Zemřel legendární rozvědčík KGB Jurij Drozdov. Generálmajor Jurij Ivanovič Drozdov byl zakladatelem specnazu „Vympel“.
35; Růst ruského hospodářství zrychlil na 3,1 %. Růst ekonomiky Ruska v květnu zrychlil na 3,1 % v meziročním vyjádření. Vyplývá to z informace Ministerstva pro hospodářský rozvoj RF.
36; Vy židi jste nám způsobili hladomor, říká rusofobní dětská spisovatelka. Larisa Nicoj skandálně známá svými protiruskými prohlášeními se znovu předvedla ve vysílání ukrajinské televize.
37; Stíhačka NATO se pokusila přiblížit k letadlu se Sergejem Šojgu. Po profesionálním manévru Su-27 z doprovodu ministerského letounu F-16 zase odlétla.
38; Rosoboronexport je připraven dodávat vojenskou techniku i zemím NATO. Jako úspěšný příklad vojensko-technické spolupráce se zeměmi NATO je možné uvést Řecko.
39; Ukrajinské úřady zakázaly Polsku vyhledávat na území Ukrajiny zabité Poláky. Ukrajina zrušila povolení na vyhledávání a exhumaci ostatků poté, co v Polsku zbourali památník UPA.
40; Kreml slibuje odpověď na rozšíření amerických sankcí. Rusko připraví opatření v reakci na rozšíření amerických sankcí vůči Rusku.
41; Rusko nám ukradlo plynová naleziště v Černém moři, rozčiluje se ukrajinský admirál. Přitom admirál přiznal, že ukrajinské vojenské námořnictvo se rozpadá a nemá možnost vůči Rusku zareagovat.
42; V důsledku ostřelování ze strany nepřítele byl těžce zraněn voják doněckých ozbrojených sil.
43; V Zakarpatsku hoří skládka odpadu. Hořící skládky na Ukrajině se už dávno staly symbolem této „evropské“ země.
44; V Kremlu odpověděli na fámy o „podstrčeném videu“, které Putin předvedl Stoneovi. Novináři také od Peskova zjistili, komu patří mobilní telefon, na kterém bylo video přehráno.
45; Severní Korea připravuje nový jaderný test, hlásí americká rozvědka. Aktivitu v podzemních jaderných polygonech KLDR zaregistrovaly americké špionážní družice.
46; Objevily se záběry, jak Su-27 zahání stíhačku NATO od letadla s ministrem obrany na palubě.
47; Ukrajina si stěžuje na ztráty v důsledku výstavby Krymského mostu. V Kyjevě mají tu drzost rozčilovat se kvůli tomu, že Moskva výstavbu mostu s Ukrajinou nekonzultovala.
48; Nechali jej zraněného na bojišti, říká manželka zmizelého podplukovníka národní gardy Ukrajiny. Žena řekla, že jsou jí známy okolnosti zmizení velitele ukrajinského výzvědného oddílu.
49; Sám sebe poplácal uznale po zádech. Prezident Ukrajiny se všemi dostupnými prostředky snažil přesvědčit Trumpa, že Ukrajina je v naprostém pořádku.
50; Co ve skutečnosti řekla Svetlana Alexijevič ve skandálním interview? Tím, že přestala ovládat své emoce, předvedla divákům, že je schopna už jen opakovat prefabrikovaná klišé. Informace a pravda ji nezajímají.
51; Návrh zákona o „reintegraci Donbasu“ odporuje Minským dohodám, říká Dějněgo.

52; Byl krutě zmlácen účastník ATO, který organizoval akci za Porošenkovo odvolání. Podle jeho slov ho zmlátili pracovníci SBU v civilu.
53; Téměř 40 % občanů Ukrajiny se považuje za Evropany, vyplývá z průzkumu. 5839 dotázaných odpovědělo, že k tomu, aby se považovali za Evropany, je nutné zlepšení jejich materiální situace.
54; Gryzlov komentoval ukrajinský návrh zákona o reintegraci Donbasu. Řekl, že účastníci setkání v Minsku nemohli ponechat tuto iniciativu kyjevské moci bez povšimnutí. Návrh zákona vylučuje politické řešení a sází na vojenskou akci, poznamenává zplnomocněný zástupce Ruské federace v kontaktní skupině Boris Gryzlov.
55; Švédské ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Ozbrojené síly Švédska tvrdí, že stíhačka Su-27 vyprovázela švédské vojenské letadlo v příliš těsné blízkosti.
56; V NATO vysvětlili přiblížení alianční stíhačky k letadlu s ruským ministrem obrany na palubě. Zástupce NATO prohlásil, že letadla Aliance v takových případech konají podle standardního schématu a zůstávají v bezpečné vzdálenosti.
57; Státní duma chce použít Rezervní fond na pomoc při splácení hypoték. Poslanci navrhují vyčlenit část prostředků z rezervního rozpočtu na pomoc konkrétním kategoriím hypotéčních dlužníků.
58; Oliver Stone komentoval video leteckého úderu, které mu ukázal Putin. Stone zdůraznil, že jeho úkol v průběhu tvorby filmu spočíval v maximálně nezávislém zprostředkování sdělení.
59; V Polsku byla krutě zavražděna Ukrajinka. Sedmadvacetiletou Ukrajinku našli v Polsku zavražděnou v rybníce se svázanýma rukama a kamenem uvázaným na krku. Zůstala po ní pětiletá dcera.
60; Nové sankce USA jsou politickým dárkem pro Porošenka, říká ruské ministerstvo zahraničí. Náměstek ministra zahraničí Ruské federace vyjádřil lítost, že nové americké vedení jde na ruku zarytým rusofobům v Kongresu USA.
61; Letadla NATO už podruhé během jediného dne „doprovázela“ letadlo s ruským ministrem zahraničí na palubě nad Baltským mořem cestou z Kaliningradu.
62; Německý rozvědčík řekl, co brání Západu ve válce proti Rusku. Bývalý šéf rozvědky Werner Grossmann považuje obrannou politiku Moskvy ve vzniklé situaci za správnou.
63; Polsko pozastavilo odběr ruského plynu z Německa. Oznámil to polský plynový operátor Gaz-System.
64; Čečna předá humanitární pomoc deseti tisícům rodin a sirotkům v Sýrii. Humanitární pomoc bude doručena prakticky do všech provincií včetně Aleppa, Damašku nebo Latakije.
65; Republiky Donbasu a Kyjev dokončily ověřování zajatců. Otázka výměny zadržovaných osob podle vzorce „všechny za všechny“ je jedním z hlavních bodů „Komplexu opatření“.
66; Turecký specnaz a kolony obrněné techniky dorazily na sever provincie Aleppo, aby vyhnaly proamerické síly SDF. Erdogan slíbil použití síly za účelem vyhnání Kurdů z měst a vesnic a obvinil je z etnické čistky proti původnímu arabskému obyvatelstvu.
67; Ukrajinského novináře nechali na holičkách jeho vlastní lidé. V Doněcké republice se ztratil novinář Stanislav Vasin. O jeho zmizení psaly už desítky ukrajinských a západních novin.
68; Postoj USA ohledně sankcí zůstává beze změn, říká Státní department. Opatření, která se objevila v úterý, jsou jen rozšířením těch stávajících a nikoli zavedení nových omezení, prohlásili ve Státním departmentu.
69; V Donbasu vstoupí v platnost „žňové příměří“. Režim přerušení palby v Donbasu začne platit v souvislosti se sklizní úrody.
70; Porošenko nevidí alternativu k normandskému formátu. Podle jeho názoru ale účast USA může do rozhovorů o Donbasu přinést restart a rychlé výsledky.
71; Putin řekl, jak se rozhodl stát rozvědčíkem. Prezident Ruska Vladimir Putin prozradil, proč se rozhodl nestát se pilotem.
72; Prezident Francie: Putina si vážím. Macron otevřeně vyložil Putinovi při dvoustranných rozhovorech v Paříži svůj postoj ohledně Ukrajiny a Sýrie.
73; V USA havarovala stíhačka F-16. V americkém státě Texas během cvičného letu havarovala stíhačka F-16.
Zpracovala: Božena Weitingerová
Zdroj: rusvesna.su
Foto: YouTube.com

loading…

Není zde článek celý?