Ruská reprezentace vyhrála mistrovství světa v praktické střelbě z pušky

Ruská reprezentace obsadila první místo v medailovém pořadí prvního mistrovství světa v praktické střelbě z pušky. V neděli 11. června o tom informuje Lenta.ru.

Ruská reprezentace získala 11 zlatých, 8 stříbrných a 7 bronzových medailí. Druhé místo vybojovala americká reprezentace (5 zlatých, 1 stříbrná a jedna bronzová), třetí skončilo Finsko (4 zlaté, 3 stříbrné a tři bronzové).

V mnoha disciplínách ruští sportovci obsadili celé stupně vítězů. Zejména to byla mužská kategorie standardní třídy pušky s ručním nabíjením, ženská kategorie standardní třídy poloautomatické pušky, ženská kategorie otevřené třídy pušky s ručním nabíjením a juniorská kategorie otevřené třídy poloautomatické pušky.

První mistrovství světa v praktické střelbě z pušky se konalo u Moskvy v parku Patriot od 4. do 11. června. Účastnilo se ho více než 600 sportovců ze 41 zemí. Soutěže hlídalo 120 rozhodčích ze 20 zemí.