Ruské letectvo: lokátory nemohly nezachytit blížící se raketu k letu MH17

Lokátory ruských radarů nemohly nezachytit raketu blížící se k letadlu MH17, který měl havárii v Donbasu v červenci v roce 2014. Informoval o tom zástupce vedoucího Rosavijaciji Oleg Storčevoj.

„Pokud by se předmět zasažení pohyboval po trajektorii v souladu s verzí „start protisměrného kursu“, jak tvrdí holandská strana, tak by doba jeho letu byla 35 sekund. V souladu s tím by lokátor zaznamenal nejméně dvě nebo tři pevná označení, tak zvané echosignály od objektu pohybujícího se proti letadlu,“ řekl.

Podle slov zástupce vedoucího úřadu může lokátor Uťjos-T objevovat objekty značně menší, než je raketa Buk.

„Ale žádná oznámení v oblasti trajektorie MH17 ani 1,5 vteřiny před katastrofou. Ani dříve během třech-čtyřech přehledů nebylo nic zaznamenáno<…> a právě to umožňuje tvrdit, že se před katastrofou z východního směru k letadlu nic neblížilo, jak to chce urputně představit oficiální vyšetřování,“ vysvětluje Storčevoj.

Dříve holandský ministr bezpečnosti a justice Stef Blok oznámil, že takové objekty, jako jsou rakety, údajně mohou zůstat bez zaznamenání na radaru. A proto to, že raketa není na radarech, neznamená, že tam nebyla.


Není zde článek celý?