Ruské MO: USA mohou použit raketové systémy k útoku na syrská vladní vojska

USA přesunulo z Jordánska na základnu amerických speciálních jednotek v oblasti syrského At-Tanaf raketomet HIMARS, oznámili na ministerstvu obrany.

Ministerstvo zdůraznilo, že umisťování jakýchkoli zbraní, obzvláště reaktivních systému salvové palby, musí být odsouhlaseno syrskou vládou.

Vychází najevo, že „vzdálenost použití reaktivních systému HIMARS nedovoluje podporovat Amerikou kontrolované jednotky „Syrských demokratických sil“, které ve městě Rakka působí proti teroristům IS.“

Ministerstvo obrany připomnělo, že jednotky koalice, kterou vede USA, již několikrát zaútočily na syrská vládní vojska.

„Proto není těžké předpokládat, že mohou podobné útoky na jednotky syrských vojsk pokračovat i v budoucnu, ale teď už za použití raketometu HIMARS. A tak jaké že mají ve skutečnosti USA cíle v Sýrii a proti komu se tam vydávají bojovat američtí vojáci?“ poznamenali na úřadu.

Americký vysoce mobilní raketometný systém operačně taktického určení HIMARS je odlehčenou verzí reaktivního dělostřelectva, jež je umístěno na kolovém podvozku. Systém může mít šest odpalovacích šachet pro reaktivní rakety nebo jednu šachtu pro balistické rakety středního doletu.


Není zde článek celý?