Ruské Tu-160 doprovodila nad Baltem letadla třech zemí

Dánská, finská a švédská letadla doprovázela bombardér Tu-160 ruských Vzdušně-kosmických sil během plánovaného letu nad Baltem, uvádí ruské ministerstvo obrany.

„Patnáctého června strategické bombardéry Tu-160 Vzdušně-kosmických sil uskutečnily plánovaný let nad neutrálními vodami Baltského moře. Dálková letadla na jejich trase doprovázely stíhačky Su-27 ZVO a také letadla dálkové radiolokační včasné výstrahy A-50 vojenského dopravního letectví,“ píše se ve sdělení.

Vychází najevo, že během jednotlivých etap letu byly ruské strategické bombardéry doprovázeny F-16 dánských VKS, F-18 finských VKS a JAS-39 švédských VKS.

„Piloti dálkového letectví pravidelně v souladu se schváleným plánem vykonávají lety nad neutrálními vodami Atlantiku, Arktidy, Černého moře, Tichého oceánu a to jak z letišť na základnách, tak z operativních letišť. Všechny lety letadel se konají za přísného dodržování Mezinárodních pravidel využívání vzdušného prostoru nad neutrálními vodami bez narušování hranic jiných států“, zdůrazňuje se ve sdělení.


Není zde článek celý?