Ruské vojenské námořnictvo v nejbližších letech obdrží 40 minolovek nové generace

Ruské vojenské námořnictvo v nejbližších letech obdrží 40 lodí ze sklolaminátu protiminové obrany nové generace, oznámil zástupce úřadu informací a hromadné komunikace Ministerstva obrany RF pro vojenské námořnictvo Igor Dygalo.

„V plánech hlavního velení vojenského námořnictva na vybavení jednotek protiminové obrany námořnictva novými loďmi projektu 12700 je stanoveno vybudování v krátkodobém horizontu 40 lodí tohoto projektu. Vojenské námořnictvo očekává, že od roku 2018 Sredně-Něvská loděnice bude stavět minimálně dvě lodě projektu 12700 ročně,“ cituje Dygalo slova zástupce vrchního velitele ruského vojenského námořnictva Viktora Bursuka.

Lodě projektu 12700 jsou stavěny z jednolitého sklolaminátu. Jejich hlavním cílem je boj se všemi typy námořních min. Hlavní loď tohoto projektu Alexandr Obuchov už vykonává úlohy v sestavě vojenského námořnictva, další tři lodě Georgij Kurbatov, Ivan Antonov, Vladimir Emeljanov jsou v různých fázích výstavby.

Tyto lodě vynikají největším na světě jednodílným trupem z kompozitních materiálů. Takové lodě jsou lehčí a odolnější. Při stavbě těchto lodí jsou použity nejnovější ruské technologie a technická řešení, která ve světě nemají obdobu.

Není zde článek celý?