Rusko na rok a půl prodloužilo odvetná opatření na sankce Západu

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal rozhodnutí o prodloužení odvetných opatření na sankce Západu do 31. prosince roku 2018, dokument byl publikován na oficiálním portálu právních informací.

Vládě bylo nařízeno zajistit opatření pro realizaci rozhodnutí, pokud to bude nezbytné, přinášet návrhy o změně doby platnosti sankcí.

„Prodloužit od 1. ledna do 31. prosince roku 2018 platnost odvetných ekonomických opatření, které jsou definované nařízením prezidenta Ruské federace ze 6. srpna roku 2014 pod číslem 560: „O použití jednotlivých speciálních ekonomických opatření s cílem zajistit bezpečnost Ruské federace“ a prodlouženích příkazy prezidenta,“ stojí v dokumentu.

Rozhodnutí nabývá právní moci dnem podpisu.

Ve středu Rada Evropské unie oficiálně rozhodla o prodloužení ekonomických sankcí vůči Rusku o půl roku. Premiér Dmitrij Medvěděv včera sdělil, že vláda předloží prezidentovi návrhy na prodloužení odvetných opatření k sankcím do 31. prosince 2018. Tato otázka se už projednávala s Vladimirem Putinem. Podle premiéra mají odvetné sankce chránit národní zájmy a podporovat oblasti ekonomiky, konkrétně agrární sektor.


Není zde článek celý?