Rusko oznámilo, že nebude sestřelovat všechny objekty v oblastech, kde působí VKS

Rusko nebude automaticky ničit všechny vzdušné objekty v oblastech, kde působí Vzdušně-kosmické síly Ruské federace v Sýrii, rozhodnutí budou přijímána v každém případě individuálně, v případě agresivity těchto objektů však „budou přísně potrestány“, oznámil první místopředseda výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Franc Klincevič.

Jakákoliv letadla a drony v oblastech bojových akcích VKS RF v Sýrii budou přijata ruskými prostředky protivzdušné obrany jako vzdušné cíle, uvádí se v pondělním oznámení Ministerstva obrany RF. Ruský vojenský úřad také od 19. června ukončuje součinnost s USA v rámci memoranda o odvrácení incidentů ve vzdušném prostoru Sýrie.

„Rozhodnutí budou v každém případě přijímána individuálně, automaticky se na cíle útočit nebude. Ale v případě agresivity ze strany USA budou tyto akce přísně trestány ruským letectvem,“ oznámil Klincevič.

Letectvo koalice vedené USA pro boj s Islámským státem sestřelilo syrský Su-22 v provincii Rakka poté, co údajně shodil bomby nedaleko pozic Syrských demokratických sil (SDF, základ tvoří jednotky Kurdů), uvedla dříve koalice. Damašek oznámil, že letadlo syrského letectva vykonával úkoly proti IS.


Není zde článek celý?