Rusko vyzvalo koalici USA k odpovědnějšímu plánování úderů v Sýrii

Rusko vyzývá koalici v čele s USA k odpovědnějšímu vztahu k plánovaným leteckým útokům na pozice džihádistů v Sýrii, poněvadž nepromyšlené akce aliance prohlubují utrpení prostých Syřanů, prohlásila mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

„Znovu vyzýváme velení koalice proti IS pod vedením USA k odpovědnějšímu vztahu vůči plánovaným…leteckým útokům účastníků této aliance na pozice džihádistů v Sýrii. Nejednou jsme zdůraznili, že podobné nepromyšlené akce prohlubují utrpení právě pokojných Syřanů,“ řekla Zacharovová novinářům na brífinku.

Řekla, že počet obětí mezi syrskými civilisty roste každým dnem. „A tato situace vzbuzuje u všech spíš znepokojení než pochopení účinnosti podobných kroků,“ dodala diplomatka.

Podle Zacharovové zahynulo během měsíce v důsledku náletů koalice na město Rakka a okolí přibližně 200 Syřanů. „ Pro protiteroristickou alianci má být nepřijatelná podobná nezodpovědná vojenská taktika, tím spíš, že její akce se konají, připomenu to ještě jednou, bez rozhodnutí RB OSN, bez souhlasu legitimní syrské vlády,“ řekla Zacharovová.

Není zde článek celý?