Šojgu navrhl Číně podepsat „cestovní mapu“ vojenské spolupráce

Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu navrhl Číně podepsat „cestovní mapu“ rozvoje vojenské spolupráce mezi oběma zeměmi na léta 2017 až 2020.

„Naši experti připravili cestovní mapu rozvoje spolupráce ve vojenské oblasti mezi Ruskem a Čínou na léta 2017 až 2020. Navrhuji ji dnes podepsat“, řekl Šojgu na schůzce s čínským kolegou Chang Wanquanem v Astaně.

„Rusko a Čína jsou připraveny společným úsilím hájit mír a upevňovat mezinárodní bezpečnost, dodal ministr a podotkl, že intenzita jednání mezi Moskvou a Pekingem „svědčí o konstruktivním dialogu o celém komplexu problémů globální a regionální bezpečnosti“.

Šojgu také zdůraznil, že rusko-čínské vztahy „jsou na vysoké úrovni a stabilně se rozvíjejí“. Podle slov ministra napomáhají tomu pozice předáků obou zemí.

„Nedávná schůzka prezidenta RF Vladimira Putina s předsedou ČLR Si Ťin-pchingem v rámci mezinárodního fóra „Jedno pásmo, jedna cesta“ dodala naší práci mohutný podnět“, řekl ministr obrany.

Čínský ministr ze své strany prohlásil, že úroveň důvěry mezi armádami obou zemí se v posledních letech „nepřetržitě zvyšovala“. V roce 2017 je naplánována řada společných akcí, dodal Chan Wanquan.

Není zde článek celý?