Šojgu promluvil o úspěších syrské armády

Syrská vládní armáda osvobodila za podpory ruského letectva v červnu území o ploše přes 12 tisíc kilometrů čtverečných a 69 měst a osad, úspěšně postupuje na severovýchodě Aleppa, v Palmýře a na jihu země, sdělil v pátek ministr obrany RF armádní generál Sergej Šojgu.

„Během posledního měsíce postupuje syrská armáda a oddíly domobranců za podpory ruského letectva na severovýchodě provincie Aleppo, v Palmýře a na jihu Sýrie. Pouze v červnu byli teroristé vytlačeni z 69 měst a osad a z území o ploše 12 177 kilometrů čtverečných,“ řekl Šojgu na poradě.

Podle jeho slov postupuje syrská armáda aktivně podél syrsko-jordánské hranice. Přitom pokračuje podpora režimu zastavení válečných aktivit.

„Dodnes se k režimu připojilo 228 oddílů ozbrojené opozice. V červnu byly podepsány dohody o připojení se k příměří se zástupci 329 měst a osad, celkem 1864 dohod,“ poznamenal ministr.

Po podepsání memoranda o zřízení v Sýrii zón deeskalace snížil se počet porušení režimu zastavení válečných akcí několikrát, konstatoval Šojgu.


Není zde článek celý?