Šojgu vypověděl o začátku výroby prvních agregátů bombardéru Tu-160

Obranný průmysl začal výrobu prvních agregátů bombardéru Tu-160, která se v Rusku obnovuje, prohlásil ministr obrany, generál armády Sergej Šojgu během telefonické konference na Ministerstvu obrany.

„Byla uskutečněna velká příprava, obnoveny unikátní technologické procesy výroby součástek z titanových slitin, zahájeno zhotovení prvořadých agregátů letadla,“ řekl Šojgu.

Šojgu připomněl, že ruský prezident nařídil v únoru roku 2017 zorganizovat sériovou výrobu letadel Tu-160 a vytvořit perspektivní komplex dálkového letectva, aby byl podpořen potenciál a rozvoj skupiny dálkového letectva.

„Na květnovém sočinském setkání s vedením ministerstva obrany a představiteli obranného průmyslu zdůraznil ruský prezident naléhavost těchto úkolů a dal patřičné pokyny. Dnes promluvíme o krocích k jejich realizaci,“ uvedl Šojgu.

Také budou na telefonické konferenci na Ministerstvu obrany posouzeny problémy zvýšení efektivity strategických bombardérů Tu-160 a Tu-95MS.

Na konci dubna sdělil náměstek ministra obrany Jurij Borisov, že všech 16 strategických bombardérů Tu-160, které jsou dnes v bojové sestavě ruských vojenských kosmických sil, budou úplně modernizovány. Letový čas stávajících letounů bude dostatečný do té doby, než přijdou do služby nové letouny Tu-160M2, jejichž výroba bude v Rusku obnovena.

Tu-160: největší a nejvýkonnější nadzvukové letadlo na světě

©
Sputnik/
Tu-160: největší a nejvýkonnější nadzvukové letadlo na světě
Není zde článek celý?