Štěch přitvrzuje. Chce, aby lidé udávali podezřelé živnostníky a podnikatele

Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) přitvrzuje ve svém boji proti živnostníkům. Už nechce jen to, aby většina skončila a nechala se zaměstnat. Nyní přišel s tím, že by podezřelé podnikatele měli lidé sami udávat. „Jde o to, abychom k sobě byli nároční a spravedliví, a vytvořili ve společnosti vhodnou atmosféru. Třeba v Dánsku, když je někdo nezaměstnaný, a přitom si dělá na svém, soused to prostě řekne, protože ho okrádá i o jeho peníze, které do systému dává. Tuto morálku bychom měli pozvednout vzájemně. Možná se to někomu nebude líbit, ale lhostejnost se nevyplácí,“ řekl podle webu irozhlas.cz Štěch na sjezdu odborového svazu Kovo v Olomouci.

Bývalý odborář Milan Štěch si vzal za své téma švarcsystému. Chce bojovat proti tomu, aby lidé pracovali tzv. na živnostenský list. Má totiž pocit, že díky tomu má zaměstnavatel menší odvody a podnikající živnostník odvádí méně státu. Odmítá však, že by prý „šel“ po všech živnostnících. „To by bylo proti mému vnitřnímu přesvědčení. Mám řadu živnostníků kamarádů a sám jsem za minulého režimu také podnikal. Navíc pocházím z rodiny, která do padesátých let podnikala, než jí to bylo znemožněno,“ řekl podle Českého rozhlasu Štěch.

Ve svých postojích Milan Štěch zatím nezmiňuje trest pro takové podezřelé, které by lidé udávali. Zda by navrhoval žalář, zestátnění majetku, nebo rovnou popravy.

Není zde článek celý?