Stoltenberg informoval o připravenosti NATO jednat na východních hranicích

NATO pokračuje ve sledování situace na východních hranicích aliance a je v nutném případě připraveno jednat, oznámil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

„NATO už zareagovalo na značná zesílení ruské vojenské přítomnosti v této oblasti. Proto jsme tam rozmístili čtyři bojové jednotky, aktivizovali cvičení a navíc byla k bojovým jednotkám NATO zesílena vojenská přítomnost USA oboustranného principu,“ řekl Stoltenberg při vystoupení na tiskové konferenci v Litvě, která byla vysílána na internetové stránce NATO.

Generální tajemník uvedl, že „to vše krásně demonstruje připravenost NATO.“ „Pokračujeme ve sledování situace a cvičení Západ. Pokračujeme v tom, že jsme ostražití a připravení na jednání, pokud to bude potřeba,“ oznámil Stoltenberg.

Oznámení o údajné existující hrozbě ze strany RF pro pobaltské země a Polsko zazněla mnohokrát, i když Moskva několikrát zdůraznila, že Rusko nebude nikdy napadat žádnou ze zemí NATO. Podle ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova NATO moc dobře ví, že Moskva nemá v plánu kohokoli napadat, jen to využívá jako záminku pro umístění většího množství techniky a jednotek blízko ruským hranicím.


Není zde článek celý?