Střelba u Notre Dame v Paříži, muž napadl policistu, ten jej postřelil

Policista u katedrály Notre-Dame v centru francouzské metropole dnes postřelil muže, který na něj zaútočil kladivem, uvedla agentura Reuters. Strážce pořádku byl podle ní zraněn. Policie na twitteru vyzvala veřejnost, aby se držela stranou. Pařížská prokuratura podle Reuters oznámila, že incident vyšetřují protiteroristické úřady.

Událost, jejíž pozadí zatím není jasné, se stala podle francouzského tisku na prostranství před chrámem. Zprávy na sociálních sítích hovoří o panice, kterou střelba vyvolala. Katedrála patří mezi nejnavštěvovanější památky ve francouzské metropoli.

Podle listu Le Figaro byl útočník zasažen do hrudi a jeho stav je vážný. Místo incidentu policie zcela uzavřela. Uvnitř katedrály zůstává na příkaz policie asi 900 lidí, kteří dostali pokyn, aby se posadili. Policie zjišťuje, zda mezi nimi není případný komplic útočníka.

Slyšela jsem rány podobné výstřelům. Neviděla jsem ale všechno… Všichni začali z prostranství před katedrálou prchat a policie to tam hned obklíčila, řekla zpravodajskému webu Le Figaro jedna americká turistka.

Není zde článek celý?