Trumpovi lidé brzy fyzicky napadnou novináře, varuje jeden z nich

Chování administrativy prezidenta Donalda Trumpa vůči médiím brzy vyústí ve fyzický útok na nějakého novináře. Prohlásil to dnes Brian Karem, který pracuje jako dopisovatel z Bílého domu pro Playboy, Sentinel a další média. Karem se stal symbolem protestu proti způsobu, jakým mluvčí Bílého domu s novináři jednají, uvedla agentura AP.

Karem měl spor se zástupkyní mluvčího Bílého domu Sarah Huckabee Sandersovou při úterním briefingu: vyčetl jí, že znevažuje novináře, když říká, že se zaměřují na nepodstatné věci. „Je čas stoupnout si a být brán vážně,“ citovala ho AP.

Stanici CNN Karem řekl, že to, co se děje v Bílém domě, je „porušování prvního dodatku ústavy, a to je nebezpečné“. „Vytváří to pro reportéry nebezpečnou situaci. Přijde čas, a já si myslím, že to nebude trvat dlouho, a budeme svědky fyzického napadení novináře,“ prohlásil.

Sandersová v úterý prohlásila, že Trump je „znechucen nepřetržitým přívalem nepravdivých zpráv“ v souvislosti s vyšetřováním údajného vlivu Ruska na loňské prezidentské volby v USA.

Karem řekl, že má dost zastrašování ze strany Trumpových zaměstnanců, jejichž šéf vidí zprávy buď jen jako dobré, nebo jen jako špatné. Domnívá se, že ponižující zacházení s novináři v Bílém domě se přenese i do nižších politických pater.

Sandersová v úterý tvrzení Bílého domu o nepravdivých zprávách dokazovala incidentem v CNN. Stanice tento týden stornovala materiál o kontaktu Trumpova poradce Anthonyho Scaramucciho s Rusem Kirillem Dmitrijevem, jehož fond řídí investice amerických subjektů v Rusku. CNN uvedla, že materiál neprošel standardním ověřovacím procesem, i když nemusel obsahovat nutně chybné informace. Přesto tři její zaměstnanci podali výpověď. Trump na to okamžitě reagoval na twitteru dotazem, co bude s dalšími vymyšlenými zprávami, které podle něj CNN zveřejňuje.

Není zde článek celý?