Ukrajina dostala pokutu za to, že odmítla pustit Samojlovovou na Eurovizi

Evropská vysílací unie (EBU) dala Národní veřejné televizní а rozhlasové společnosti Ukrajiny vysokou pokutu za zakázání účasti ruské zástupkyně Julie Samojlovové v Eurovizi 2017, uvedla agentura France Presse.

„V souladu s pravidly soutěže dostala Národní veřejná televizní а rozhlasová společnost Ukrajiny oznámení o této pokutě,“ sdělil agentuře zástupce EBU. Odmítl upřesnit částku pokuty.

Dříve evropská vysílací unie (EBU) oznámila, že Ukrajině hrozí vysoká pokuta kvůli podstatnému zadržení při organizaci soutěže Eurovize 2017 a neochotě spolupracovat s EBU ve věci účasti Ruska v soutěži, sdělila agentura Reuters.

Zdůrazňila se, že jednání Kyjeva odvedlo pozornost od soutěže a reputace značky Evropské písňové soutěže je v nebezpečí.

„Proto organizační komise soutěže doporučila vypsat Národní veřejné televizní а rozhlasové společnosti Ukrajiny vysokou pokutu v souladu s pravidly soutěže,“ píše se ve sdělení unie.

Zástupce Národní veřejné televizní a rozhlasové společnosti Ukrajiny Zurab Alasanija už oznámil, že „ráno začalo nepříjemnými novinkami.“

„Vypadá to, že nás přeci jen čekají sankce za nezajištění účasti ruské účastnice Julie Samojlovové v Eurovizi 2017. A dost pochybuji, že si bude chtít stát v zastoupení SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny) rozdělit s UA:PBC (Národní veřejnou televizní společností Ukrajiny) tento problém,“ napsal Alasanija na svém profilu na Facebooku.

Oznámil, že Ukrajina bude mít námitky k této pokutě, která může dosáhnout až na 200 tisíc eur. Na odvolání má Kyjev 20 dní.


Není zde článek celý?