Ukrajinský ministr zahraničí navrhl alternativu pro vízový režim s Ruskem

Ukrajinský ministr zahraničních věcí Pavel Klimkin podporuje vytvoření systému předběžného informování ruskými občany o jejich plánu navštívit Ukrajinu.

„Víza ve skutečnosti dožívají, mizí. Zaprvé jsme si teprve zvykli na biometrické pasy a musíme přejít k tomu, že lidí jezdí jenom s biometrickým pasem. Druhá věc, která je pro mě důležitá, je to, že jezdíte do mnoha zemí a jdete na internet, kde píšete: jedu za pět dní. A i tak by měli jezdit ruští občané na Ukrajinu. Je potřeba vytvořit odpovídající platformu a kontrolovat příjezdy tak, aby to nebylo zcela nekontrolovatelné,“ uvádí Klimkinova slova na stránkách TCN ukrajinský televizní kanál 1+1.

Podle něj bude po politickém rozhodnutí vytvoření systému potřeba několik měsíců na jeho vytvoření. Poté bude nutné systém otestovat. Klimkin zdůraznil, že nejdůležitější je zachovat kontrolu na hranicích.

„Nás cíl musí být jednoduchý — zavřít hranice. Ale tak, aby to nebylo politické heslo, ale aby hranice byly uzavřeny a aby to neškodilo Ukrajincům,“ dodal Klimkin.

Není zde článek celý?