USA považují domobrance za odpovědné za útok na OBSE v Donbasu

USA považují domobranu za odpovědnou za útok na hlídku Speciální monitorovací mise OBSE v Donbasu, prohlásila ve čtvrtek oficiální představitelka amerického ministerstva zahraničních věcí Heather Nauertová.

V OBSE dříve prohlásili, že členům mise vyhrožovali zbraněmi na stanici Jasinovataja na území pod kontrolou DLR. Několik mužů ve vojenské uniformě se zakrytými obličeji střílelo podle předpokladu ve směru aut patroly, pokoušeli se rozbít okna a mířili na členy patroly zbraněmi. Kyjev z útoku obvinil domobranu. Vláda DLR prohlásila, že zločince zadržela a že útok byl objednán, z jeho organizace obvinili ukrajinské tajné služby.

„Poslední incident s hrozbami a ostřelováním automobilu mise OBSE ze strany proruských sil 20. června je částí širších úsilí, aby bylo zabráněno světové veřejnosti uvidět, co se děje na východě Ukrajiny,“ řekla.

Podle jejích slov se to samé vztahuje i k řadě dalších incidentů, které proběhly dříve. „Vyzýváme Rusko, aby použilo svůj vliv k zastavení této kampaně,“ dodala Nauertová.


Není zde článek celý?