Už se to rýsuje. Babiš nevyloučil svou vládu s nepřímou podporou KSČM a Okamury

Tohle už je opravdu nebezpečné. Babiš ve čtvrtečních Událostech komentářích nepopřel, že kandiduje s programem, který v podstatě likviduje zastupitelskou demokracii v České republice. Chce zrušit obecní zastupitelstva, chce zrušit krajská zastupitelstva. Parlament chce zmenšit o třetinu zákonodárců.

A dost možná se mu tento jeho program podaří uskutečnit. Moderátor pořadu mu položil jasnou otázku, zda může vyloučit nepřímou povolební spolupráci s KSČM a SPD. Babiš pouze řekl, že ve vládě komunisty a Okamuru nechce. Že jeho cílem je získat ve volbách tolik mandátů, aby bez něj vláda nešla sestavit. Nepřímé podpory těchto dvou stran z nichž jedna je extrémistická, sdružující obdivovatele vrahů (například stalinistku Semelovou) a druhá je populisticko xenofobním sdružením okolo pana Okamury, se Babiš na přímý dotaz nevzdal.

Nenápadně se tak začíná naplňovat jeden z katastrofických scénářů podle kterého Babiš po volbách sestaví menšinovou vládu. Jejím sestavením ho s extrémní radostí pověří Miloš Zeman. Protože však Babiš nesežene potřebný počet hlasů, koupí si své dobré staré známé, komunisty a Okamuru, který bude mít radost z toho, že se s ním někdo baví. Komunisté a Okamura Babišovi čas od času odmávají nějaký ten proagrofertí nebo demokracii likvidující a zákon, občas odejdou ze sálu. Demokratická opozice bude jen smutně přihlížet. Komunisté a Okamura sice (zatím) nedostanou vládní křesla, ale je tady velká řada dozorčích rad, správních rad, náměstků, poradců. Prostě dobře placená místa, která komunisté a Okamura obsadí. Babiš si je koupí. Platit bude státními penězy. Jak jinak.

Jediné řešení, jak zabránit tomuto katastrofickému scénáři, je jít k volbám a volit demokratické strany, které mají šanci uspět a dostat se do poslanecké sněmovny.

Není zde článek celý?