V Číně hovořili o plánech vojenské spolupráce s Ruskem

Čína a Rusko chtějí v roce 2017 provést rozsáhlé společné akce po vojenské linii, řekl čínský ministr obrany generálplukovník Chang Wanquan.

„Tento rok plánujeme provedení velmi velkých, ohromných a důležitých akcí“, řekl Chang Wanquan na středečním dvoustranném setkání s ruským ministrem obrany, armádním generálem Sergejem Šojgu v Astaně.

„V posledních letech“, uvedl Chang Wanquan, „pod osobním vedením našich prezidentů se úroveň spolupráce a důvěry mezi ozbrojenými silami Číny a Ruska neustále zvyšuje. Sféra naší spolupráce se neustále rozšiřuje, tendence rozvoje vojenské spolupráce udržuje příznivý směr“.

Podle slov vojenského náčelníka byly během nedávného setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a prezidenta ČLR Si Ťin-pchinga v rámci mezinárodního fóra Jeden pás, jedna cesta uzavřeny velké a důležité dohody o dalším prohlubování a upevňování všestranných vztahů strategické spolupráce a partnerství mezi Čínou a Ruskem“.

Čínská strana, řekl ministr, je připravena společně s ruskými partnery realizovat dohodu prezidentů dvou států, prohloubit praktickou spolupráci ve všech oblastech.

Není zde článek celý?