V NATO okomentovali přiblížení F-16 k letadlu ministra Šojgu

Piloti NATO v případech, podobných přiblížení k letadlu ministra Šojgu, jednají standardním způsobem a zůstanou v bezpečné vzdálenosti, řekl novinářům mluvčí aliance.

„Když se jakékoliv neznámé letadlo přiblíží ke vzdušnému prostoru NATO, NATO a národní vojenské letectvo vzlétne k nebi, aby sledovalo tyto lety. Naše jednání bylo standardní. Obyčejně když letadla NATO zachycují letadlo, vizuálně ho identifikují a po celou dobu zachovávají bezpečnou vzdálenost“, řekl zástupce NATO v písemné odpovědi na dotazy médií v souvislosti s informací o incidentu s letadlem ruského ministra.

Podle jeho slov „při dokončení (procedury) stíhačky NATO se prostě vzdálí (od doprovázeného letadla)“. „Je to standardní postup, všichni naši piloti se chovají bezpečně a zodpovědně“, řekl zástupce aliance, který si nepřál být jmenován.

Přitom uvedl, že „minulý týden NATO sledovalo mimořádně velký počet ruských vojenských letadel nad Baltským mořem“. „Byly mezi nimi i strategické bombardéry, stíhačky, výzvědná letadla, dopravní a další letadla“, řekl.


Není zde článek celý?