V rakvi Lecha Kaczyńského byly objeveny fragmenty těl dalších dvou lidí

V rakve polského prezidenta Lecha Kaczyńského, který zemřel při smolenské katastrofě, byly nalezeny fragmenty těl dvou dalších lidí, prohlásil náměstek generálního prokurátora Marek Poszenek na tiskové konferenci ve Varšavě.

Podle úředníka vyšetřuje teď prokuratura možnou vinu ruských lékařů v souvislosti s pohřbením obětí tragédie v různých rakvích.

„Koná se speciální vyšetřování odpovědnosti ruských lékařů. Poslali jsme do Ruska prosbu o poskytnutí právní pomoci,“ poznamenal Poszenek.

V posledních dnech se objevila v polských médiích informace o nalezení fragmentů těl jiných zahynulých v hrobech obětí smolenské letecké katastrofy.

Například byly nalezeny ostatky několika lidí v hrobech poslankyně sejmu Aleksandry Natalli-Świat, generálů Bronisława Kwiatkowského a Włodzimierze Potasińského, letušky Natalie Januszko. Navíc byly pohřbeny ve stejném hrobu ostatky polního biskupa Tadeusze Płoského a pravoslavného ošetřujícího lékaře Mirona Chodakowského.

Exhumace probíhá v rámci nového vyšetřování letecké dohody. Jako první byly exhumovány ostatky prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho manželky Marie v listopadu roku 2016. Zjistilo se, že byli tito dva pohřbeni v hrobech s cizími jmény.

Prokuratura ještě má exhumovat ostatky dalších 70 lidí. Podle Poszenka budou exhumace ukončeny v roce 2018.

Není zde článek celý?