Veleba se raduje: Kačer se zastal Zemana, další bude Troška

Bývalý komunista, dnes předseda Strany práv občanů Jan Veleba | FOTO: archiv

Herec Jan Kačer se v rozhovoru pro Lidové noviny zastal prezidenta Miloše Zemana s tím, že není vhodné jej urážet, jelikož se jedná o starého a nemocného člověka. Kačer už tuto otázku řešil jednou, a to když na podzim od hlavy státu přijal vyznamenání i přes aféru s Jiřím Bradym.

Server Blesk.cz se zeptal několika politiků, co si o celé věci myslí oni. Europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil sice souhlasí s tím, že smát se někomu kvůli nemoci je špatné a nevkusné, věk ale podle něj rozhodně neomlouvá Zemanovo chování.

Největší radost z toho, že se konečně jednou někdo Zemana zastal, má al samozřejmě jeho vrchní zastánce, senátor a režisér kultovních videí Jan Veleba.

„Samozřejmě to vítám a dobré na této obraně prezidenta je, že ji vyslovuje významná osobnost z uměleckých kruhů, které jsou v podstatě směrem k prezidentovi jednobarevné. To znamená, že drtivá většina těchto lidí ho kritizuje. Ti, kteří mají názor opačný, nejsou slyšet, toto je jedna z výjimek. Další by byl zřejmě Zdeněk Troška,“ uvedl znalc poměrů v uměleckých kruzích a řidič traktoru Veleba.

Není zde článek celý?