Více než tisíc lidí demonstruje v sobotu odpoledne u Downing Street proti Mayové

Více než tisíc lidí se v sobotu odpoledne shromáždilo před Downing Street, kde protestují proti tomu, že Theresa Mayová setrvává v premiérské funkci.

Mezi lidmi se šíří silná antipatie proti Mayové, lidé v davu jsou rozhněváni a zhnuseni tím, jak reagovala na požár v Grenfell Tower. Po dobu tří dnů po požáru postiženým lidem nebyla poskytnuta od úřadů vůbec žádná pomoc. Museli se spolehnout na náhodnou pomoc občanů.

Demonstranti u Downing Street požadují, aby Mayová okamžitě rezignovala. Nejčastěji ji charakterizují slovem „zbabělec“.

Tilly Howarth, 28, konstatovala: „Mayová je zbabělec a musí odejít. Lidi se probouzejí vůči lžím v mainstreamových médiích a May vůbec nechápe náladu veřejnosti.“

Konzervativní komunální úřad v Kensingtonu a v Chelsey vůbec neragoval na více než 130 nabídek ubytování od veřejnosti pro bývalé obyvatele Grenfell Tower, kteří přišli o své příbytky.

V pátek večer poskytla Mayová televizi BBC robotický interview, který se stal terčem všeobecného posměchu:

Labouristický poslanec Davyd Lammy požaduje písemně od Cressidy Dickové, velitelky londýnské policie, aby potvrdila, že trestní vyšetřování „bude zkoumat činy komunálního úřadu v Kensingtonu a v Chelsea a přidružených organizací a stavebních a správních firem“:

Theresa Mayová hovoří v Downing Street s pozůstalými, dobrovolníky a náboženskými činiteli už déle než dvě hodiny:

Policie nyní má sečteno 58 mrtvých.

Není zde článek celý?