VIDEO: Lži, kampaň, zlý Sobotka a sebechvála. Babiš ve slovenské televizi

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš byl hostem slovenské televize TA3. Byla to přehlídka dobře známých frází – od toho, že je na něj vedena kampaň, přes to, že jej ze Slovenska vyhnali „mečiarovci“. Exministr financí navíc prohlásil, že jen on byl tím, kdo způsobil úspěšný státní rozpočet. „Ostatní ministři jsou od toho, aby utráceli,“ uvedl.

Babiš se nezapomněl pochválit za zvednutí platů státním zaměstnancům. „Já jsem chtěl být příkladem, posílal jsem plat samoživitelkám a lítal jsem ekonomickou třídou,“ chválil se Babiš s tím, že politici nikdy nepracovali, a tak nejsou zvyklí být řádnými hospodáři.

„My jsme vytvořili atmosféru, že se lidé přestali bát,“ chválil se dál Babiš. Moderátor jej však konfrontoval se slovy jeho nástupce Ivana Pilného, podle kterého dnešní děti již nebudou mít důchody. „Já jsem mu to vyčetl, on říkal, že to bylo vytrženo z kontextu,“ uvedl šéf hnutí ANO s tím, že se jednalo o Pilného úlet.

„My do politiky potřebujeme lidi, kteří v životě něco dosáhli a kteří postavili aspoň jednu psí boudu,“ řekl Babiš. Prý není ani pravicový ani levicový, ale má sociální cítění.

Babiš prý neví, v čem ohrožuje demokracii. „U nás není potřeba sedět na místě desítky let, aby se někdo stal ministrem,“ prohlásil.

Šéf ANO je přesvědčen, že po volbách bude moci spolupracovat s mnoha lidmi či stranami. „V různých stranách jsou lidé, se kterými bych mohl jít na pivo. Kubera z ODS,Čunek…“ uvedl.

Podívejte se na celý rozhovor.

Není zde článek celý?