VKS RF podaly zprávu o úspěšném fungování systému pro zachycování raketových útoků

Kosmické složky Vzdušně-kosmických sil v roce 2016 odhalily všechny starty v oblasti, za kterou zodpovídají Systémy upozornění na raketové útoky, sdělil velitel kosmických složek generál Aleksandr Golovko.

„V rámci držení bojové služby bylo v roce 2016 služebními prostředky systému, které jsou specializovány na kontrolu kosmického prostoru a protiraketovou obranu, zaznamenáno více než 40 startů zahraničních a tuzemských balistických raket a kosmických raket,“ sdělil Golovko ministru obrany Sergeju Šojguovi.

Velitel vojenského úřadu prověřil organizaci zkušební vojenské služby radarové stanice Voroněž DM, která se nachází v oblasti města Jenisejsk (Krasnodarský kraj).

Systém k zachycení raketových útoku sleduje raketové starty a trajektorie raket kvůli upozornění na napadení středisek státního a vojenského vedení. Systém také sděluje informace o kosmických objektech.

Základ radarů pozemní části systému tvoří stanice nové generace Voroněž. Nyní jsou v bojové službě čtyři radary podobného typu, které jsou umístěny v Leningradské, Kaliningradské a Irkutské oblasti a v Krasnodarském kraji.

K držení zkušební bojové služby se připojily ještě tři stanice v Krasnojarském a Altajském kraji a také v Orenburské oblasti. Jejich zkoušení bude dokončeno do konce roku 2017. Mimo to pokračují práce na vytvoření nových radarů v Arktidě a v Murmanské oblasti.

Není zde článek celý?